Sośnicowice – dom jednorodzinny: 135,43 m2

Opis budynku

Przedmiotem sprzedaży jest wolnostojący, dwupiętrowy dom w stanie surowym otwartym z wyjątkową koncepcją architektoniczną przebudowy stworzoną przez biuro projektowe Dyrda Fikus Architekci. Istotną zaletą nieruchomości jest lokalizacja, działka (606 m2), dobre proporcje ścian szczytowych budynku, jego zwarta bryła oraz tradycyjna, podatna na zmiany substancja budowlana. Dzięki niej przekształcenia związane z poprawą układu funkcjonalnego na tym etapie budowy nie przysporzą większych nakładów finansowych, pozwalając zarazem oczekiwać satysfakcjonującego rezultatu przebudowy. Priorytetem nowych rozwiązań jest minimalna ingerencja w istniejący układ konstrukcyjny ścian nośnych, podciągów, wieńców i stropów. Większość działań ogranicza się do zamurowań lub przesunięć istniejących otworów i fragmentarycznych wyburzeń adaptacyjnych. Wykończenie budynku wg operatu szacunkowego wyniesie ok. 800 zł/m2. Powierzchnia użytkowa domu (nie zawierająca metrażu garażu) to 135,43 m2.

Bazując na lokalizacji istniejącej klatki schodowej zdecydowano o przeniesieniu wejścia do domu z elewacji frontowej na elewację boczną — zachodnią, tym samym zdefiniowano nową strefę wejściową. W konsekwencji układ funkcjonalny domu uległ 'wyczyszczeniu’, a komunikacja wewnętrzna została uproszczona. Nowa lokalizacja wejścia pozwala na bezpośrednie połączenie garażu z wiatrołapem (łatwiejsza komunikacja garaż-dom), korzystniejszą lokalizację kuchni względem stron świata (wschód) i zabudowę tarasu wejściowego (powiększenie pomieszczenia technicznego). Kolejnym działaniem jest rezygnacja z narożnego, częściowo zadaszonego tarasu. Zadaszona przestrzeń zostaje zabudowana, tym samym powiększając pokój dzienny. Zaproponowany większy taras, w całości ukierunkowany jest na ogród. Poziom piętra jest funkcjonalnie doprecyzowany. Definiuje podział na strefę rodziców i dzieci. Pokoje dzieci zlokalizowane są od strony południowej, a sypialnia rodziców wraz z garderobą od strony północnej. Podjęto również decyzję o likwidacji balkonów. Niepotrzebne — z racjonalnego punktu widzenia — elementy (ciemny balkon północny oraz głośny balkon południowy) zostają w pełni zastąpione oknami typu porte-fenetre.

Sposobem na wprowadzenie do wnętrza jeszcze większej ilości światła jest mocniejsza perforacja bocznych ścian budynku (znacznie większe otwory okienne), natomiast zaproponowanie stałej żaluzji wykonanej z pionowych, drewnianych kantówek daje poczucie intymności i ogranicza spojrzenia sąsiadów. Drewnianym akcentem od strony południowej jest natomiast duży taras. Takie zastosowanie drewnianych elementów na każdej z elewacji domu sprawia, że budynek nabiera indywidualnego charakteru i jest spójny formalnie. Pozostałe fragmenty ścian są tynkowane na gładko, w kolorze identycznym jak drewniane elementy — zaproponowana została złamana biel. Monochromatyczne potraktowanie ścian i stolarki nadaje budynkowi wyrazistego i harmonijnego charakteru. Efekt ten potęguje również zastosowanie na obydwu elewacjach szczytowych identycznych otworów okiennych. W droższej wersji okna na elewacji północnej opatrzone są okiennicami — mają one zapobiegać wychładzaniu się budynku podczas dłuższej nieobecności w domu właścicieli.

Lokalizacja

Dom znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji. Położony jest niecały kilometr od centrum Sośnicowic, gdzie znajdują się punkty usługowe oraz miejsca użyteczności publicznej. Dojazd do śródmieścia Gliwic zajmuje, w zależności od natężenia ruchu, 10-15 min. Dodatkowym atutem jest położona w bliskim sąsiedztwie autostrada A4 (ok. 1,5 km.).

Rzuty techniczne

Specyfikacja

Parter

Pomieszczenie Funkcja Pow. [m2]
0/01 Garaż 17,54
0/02 Wiatrołap 6,89
0/03 WC 2,13
0/04 Pokój dzienny 29,73
0/05 Hol 5,80
0/06 Kuchnia 11,50
0/07 Kotłownia + pralnia 11,57
Łącznie: 85,16

Piętro I

Pomieszczenie Funkcja Pow. [m2]
1/01 Pokój dziecka 14,90
1/02 Łazienka 7,82
1/03 Sypialnia 13,71
1/04 Garderoba 8,84
1/05 Przedpokój 7,64
1/06 Pokój dziecka 14,90
Łącznie: 67,81

Powierzchnia użytkowa domu bez garażu – 135,43 m2

Powierzchnia użytkowa domu z garażem – 152,97 m2

Jesteś zainteresowany?

Jesteś zainteresowany kupnem / sprzedażą nieruchomości?
Chcesz zobaczyć mieszkania i lokale?
 
Masz pytania?

Zadzwoń:
+48 793 303 583
+48 501 476 337

Mogą Państwo również skorzystać z naszego formularza kontaktowego.
Wystarczy wypełnić niezbędne pola i zadać pytania.

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Firma Wall Invest zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług.

Formularz kontaktowy

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych drogą elektroniczną (e-mail).
 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych przez telefon.
 • Administratorami danych osobowych są Rafał Franz i Dariusz Brauhoff działający jako wspólnicy spółki cywilnej pod nazwą Wall Invest s.c. (NIP: 6312644733). Udzielenie powyższych zgód jest dobrowolne i niezbędne do skontaktowania się z Tobą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych i zgód marketingowych znajdziesz tutaj
 • Wpisz brakujący element działania, aby wysłać formularz − 1 = 2

Bieżąca oferta mieszkań i domów

Bieżąca oferta lokali użytkowych

 • Gliwice, ul. Plebańska 11 – lokal użytkowy 176,13 m2

  Lokal: piwnica i parter
  Powierzchnia: 176,13 m2
  Przeznaczenie: wynajem

  Więcej
 • Gliwice, ul. Długosza 2 – lokal usługowy 242,92 m2

  Lokal: 2 poziomy
  Powierzchnia: 242,92 m2
  Przeznaczenie: wynajem

  Więcej
 • Gliwice, ul. Długosza 2 – lokal usługowy 63,39 m2

  Lokal: 3 pomieszczenia + komunikacja
  Powierzchnia: 63,39 m2
  Przeznaczenie: wynajem

  Więcej
 • Gliwice, ul. Długosza 2 – budynek biurowo-usługowy 335,74 m2

  Lokal: 3 poziomy
  Powierzchnia: 335,74 m2
  Przeznaczenie: wynajem

  Więcej
 • Gliwice, ul. Nowy Świat 39 – lokal użytkowy 29,78 m2

  Lokal: 2 pomieszczenia + sanitariaty
  Powierzchnia: 29,78 m2
  Przeznaczenie: wynajem

  Więcej