Gliwice, ul. Długosza 2 – lokal usługowy 63,39 m2

Opis budynku

Budynek Stary Hufiec posiada dużą wartość historyczną dla miasta Gliwice oraz jego mieszkańców. Podczas swojej wieloletniej historii (wybudowany na początku XX wieku), przez dziesięciolecia był rozpoznawalnym miejscem działalności wielu instytucji. Mieściła się w nim m.in. Szkoła Muzyczna, Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP, Składnica Harcerska i Związek Bojowników o Wolność i Demokrację.

Posesja Starego Hufca ogrodzona jest stylowym płotem z automatycznie przesuwną bramą. Na znacznej części powierzchni działki, oprócz zieleni urządzonej, ułożona jest granitowa kostka brukowa. Nieruchomość dysponuje parkingiem od strony południowej. Budynek Stary Hufiec składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych z poddaszem i jest całkowicie podpiwniczony. Posiada alarm, całodobowy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny oraz nadzór firmy ochroniarskiej. Kamienica podlega ochronie konserwatorskiej Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Opis lokalu

Przedmiotem wynajmu jest znaczna część poddasza Starego Hufca o powierzchni użytkowej 63,39 m2. Do lokalu użytkowego znajdującego się na II piętrze prowadzi zabytkowa, odrestaurowana klatka schodowa. Na wynajmowaną powierzchnię składa się: korytarz (3,24 m2) z niezależnymi wejściami do dwóch różnej wielkości pomieszczeń (odpowiednio 29,03 m2 i 24,96 m2) oraz pomieszczenie gospodarcze/magazyn (6,16 m2). Na tym piętrze znajduje się również biuro firmy Wall Invest.

Wysoki standard wykończenia (m.in. markowe oświetlenie,  instalacja automatycznej klimatyzacji z indywidualnym sterowaniem, okablowanie teleinformatyczne), wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz wyjątkowy charakter (m.in. odkryte, drewniane słupy konstrukcyjne)  stanowią o wyjątkowości tego lokalu. Istnieje możliwość indywidualnej aranżacji zgodnie z preferencjami najemcy. Dodatkowym atutem jest możliwość umieszczenia reklamy na elewacji budynku Stary Hufiec. Ze względu na prestiżową lokalizację i wyjątkowy wygląd, miejsce to idealnie nadaje się na biuro, agencję reklamową lub ubezpieczeniową, firmę architektoniczną, branży IT , prowadzenie własnej działalności gospodarczej itp.

Lokalizacja

Budynek biurowo-usługowy Stary Hufiec znajduje się w Gliwicach przy ul. Długosza 2. Zlokalizowany jest przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych śródmieścia Gliwic – ulicy Kościuszki. Położenie Starego Hufca w bardzo bliskiej odległości od ścisłego centrum miasta, niewątpliwie podnosi jego atrakcyjność. W bezpośrednim sąsiedztwie umiejscowione są dwa szpitale – Miejski oraz Wojskowy, a także Sąd Okręgowy. W zasięgu 5 minut jazdy znajduje się Starówka Gliwic, główna ulica Zwycięstwa, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz Politechnika Śląska. Niewiele więcej czasu zajmuje dotarcie do głównego dworca PKP i PKS. W zasięgu zaledwie 10 minut jazdy znajdują się również dwie autostrady – A4 oraz A1.

zobacz na mapie

Rzuty techniczne

Pobierz PDF z rzutem poddasza

Specyfikacja

Poddasze

Pomieszczenie Funkcja Pow. [m2]
3/00 Korytarz 3,24
3/02 Sala szkoleniowa 29,03
3/03 Sala szkoleniowa 24,96
3/04 Magazyn 6,16
Łącznie: 63,39

Jesteś zainteresowany?

Jesteś zainteresowany kupnem / sprzedażą nieruchomości?
Chcesz zobaczyć mieszkania i lokale?
 
Masz pytania?

Zadzwoń:
+48 793 303 583
+48 501 476 337

Mogą Państwo również skorzystać z naszego formularza kontaktowego.
Wystarczy wypełnić niezbędne pola i zadać pytania.

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Firma Wall Invest zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług.

Formularz kontaktowy

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych drogą elektroniczną (e-mail).
 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych przez telefon.
 • Administratorami danych osobowych są Rafał Franz i Dariusz Brauhoff działający jako wspólnicy spółki cywilnej pod nazwą Wall Invest s.c. (NIP: 6312644733). Udzielenie powyższych zgód jest dobrowolne i niezbędne do skontaktowania się z Tobą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych i zgód marketingowych znajdziesz tutaj
 • Wpisz brakujący element działania, aby wysłać formularz 12 − = 7

Bieżąca oferta lokali użytkowych

 • Gliwice, ul. Długosza 2 – budynek biurowo-usługowy 335,74 m2

  Lokal: 3 poziomy
  Powierzchnia: 335,74 m2
  Przeznaczenie: wynajem

  Więcej
 • Gliwice, ul. Długosza 2 – lokal usługowy 242,92 m2

  Lokal: 2 poziomy
  Powierzchnia: 242,92 m2
  Przeznaczenie: wynajem

  Więcej
 • Gliwice, ul. Plebańska 11 – lokal użytkowy 176,13 m2

  Lokal: piwnica i parter
  Powierzchnia: 176,13 m2
  Przeznaczenie: wynajem

  Więcej
 • Gliwice, ul. Nowy Świat 39 – lokal użytkowy 29,78 m2

  Lokal: 2 pomieszczenia + sanitariaty
  Powierzchnia: 29,78 m2
  Przeznaczenie: wynajem

  Więcej

Bieżąca oferta mieszkań i domów

 • Sośnicowice – dom jednorodzinny: 135,43 m2

  Dom: 4 pokoje
  Powierzchnia: 135,43 m2
  Pow. działki: 606 m2
  Przeznaczenie: sprzedaż

  Więcej